DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wczoraj, 16 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Wieloletnią tradycją „Piątki” jest połączenie święta wszystkich pracowników oświaty z pasowaniem pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów.

Uroczyste przyjęcie w szeregi Szkoły Podstawowej nr 5 im. Grzegorza Piramowicza, poprzedziły występy artystyczne pierwszoklasistów, wspierane udziałem chóru szkolnego (pod opieką p. Adama Suwalda)

Zwieńczeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia. Najmłodsi ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę i dołożą wszelki starań w procesie swojej edukacji👨‍🎓

Dopełnieniem tego poważnego ceremoniału było pasowanie przez panią Dyrektor specjalnym piórem i wręczenie maluchom złotych tarcz „Piątki”, od lat będących symbolem naszej szkoły, a także pamiątkowych – mądrych sówek 🦉 wykonanych techniką 3D.

W dalszej części tego podniosłego wydarzenia, rozpoczęły się obchody Dnia Nauczyciela.

Z tej okazji, pani Dyrektor życzyła wszystkim pracownikom szkoły, wytrwałości, niegasnącej pasji w pełnieniu odpowiedzialnej roli nauczyciela, a także wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Wręczyła również nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Miło nam poinformować, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej,🏆 Nagrodami Prezydenta Miasta Pabianic 🏆uhonorowane zostały nasze „szefowe”: p. dyrektor Aleksandra Czestkowska oraz p. wicedyrektor Urszula Bodył. Swoje wyróżnienia odebrały już 13 października z rąk prezydenta podczas miejskiej uroczystości.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Pabianicach otrzymali⬇️

👉 Nauczyciele: Renata Adler, Edyta Chrzęst, Katarzyna Dumka, Sylwia Grzeszna, Tomasz Klimek, Katarzyna Lewandowska, Dorota Olejnik, Ewa Owsik, Adam Suwald, Paweł Szafrański, Monika Szreiter, Marta Tomczyk i Małgorzata Wójtowicz – Kuna.

👉 Pracownicy administracji i obsługi: Edyta Sączawa, Małgorzata Maćkowska, Andrzej Szymczak, Mariusz Kowalczyk, Dorota Mentlewiak, Danuta Pietrzak-Prusinowska, Jolanta Łowicka, Kalina Twardowska, Anna Marczak, Bronisław Wasilewski, Anna Dulas, Iwona Jach oraz Izabela Jóźwiak

Wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom naszej szkoły życzymy pomyślności w trwającym roku szkolnym.

RELACJA Z FACEBOOKa