🌝🌝🌝 DOT DAY 😁😁😁

15 września obchodzony jest International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Inspiracją do powstania tego święta była książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

🟢

Dzień Kropki powstał, aby świętować oraz wspierać kreatywność, inwencję i nieszablonowe myślenie wśród dzieci. By odkrywać talenty w nich drzemiące i zachęcić do odważnego ich demonstrowania. Żeby pokazać, iż każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Szkolne obchody rozpoczęły się od obejrzenia, przez wszystkie klasy, filmu o małej Vashti. Obraz ten dał możliwość zgłębienia najważniejszych informacji na temat tej międzynarodowej akcji. Pozwolił również na udzielenie odpowiedzi na „kropkowe pytania”.

🟠

W dalszej części, uczniowie i nauczyciele wykorzystując swoja kreatywność, podejmowali różnego rodzaju działania, w których motywem przewodnim była kropka.

Odbyło się projektowanie „kropek-motywatorek” czyli zapisywania haseł motywujących do działania, dodających odwagi i pewności siebie.

🟡

Były też chińskie szepty, podczas których uczniowie chodzili po klasie przy muzyce i opowiadali innym o swoich talentach.

Na lekcji języka angielskiego opisywano swoje zdolności. Oczywiście… in English.

🔴

W ciągu całego dnia, poświęconego celebracji Dnia Kropki, powstało wiele interesujących prac plastycznych dedykowanych dzisiejszej bohaterce. Ich twórcą była nasza pomysłowa młodzież.

Klasy pierwsze również gorliwie włączyły się w obchody tego dnia i wykonały kropkowe drzewo talentów.

🔵

Dzień Kropki w „Piątce” udowodnił, że szkoła nasza pełna jest kreatywnych i utalentowanych uczniów, którzy do dzisiejszego dnia, mogli nawet nie wiedzieć, jak wielkie zdolności kryją w sobie.

Pamiętajcie, że „ta mała kropka to początek…”