Ogłaszamy rok szkolny 2023/2024 za rozpoczęty.

Uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy dziś w „Piątce”, od serdecznego przyjęcia w nasze szeregi najmłodszych, nowo przybyłych uczniów.

W sali gimnastycznej p. dyrektor Aleksandra Czestkowska powitała pierwszoklasistów, zgromadzonych rodziców i przedstawiła kadrę pedagogiczną naszej placówki.

Uczniowie klas II – VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w pracowniach.

W tym roku SP 5, przypadł zaszczyt zainicjowania nowego roku szkolnego dla placówek oświatowych w naszym mieście. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 dokonał pan Prezydent Grzegorz Mackiewicz, w obecności swoich zastępców, wielu przedstawicieli Władz Miasta oraz dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli z Pabianic.

Pan prezydent, a także zabierający głos goście, życzyli wszystkim pracownikom oświaty, by obecny rok szkolny był udany, szczęśliwy i nie przyniósł żadnych niespodzianek. Podziękował też za odpowiedzialną postawę i trud, jakie grono pedagogiczne naszego miasta wkłada w edukację dzieci i młodzieży.

Spotkanie w tak zacnym gronie było też oficjalną okazją do pogratulowania p. Aleksandrze Czestkowskiej objęcia stanowiska dyrektora SP 5.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie aktów mianowania nauczycielom pabianickich przedszkoli i szkół podstawowych.

Po części oficjalnej program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy IV b. Mali aktorzy wystawili spektakl profilaktyczny, zatytułowany „Czerwony Kapturek 2” wg scenariusza i reżyserii p. Doroty Olejnik, nauczyciela bibliotekarza. Towarzyszył im chór szkolny pod opieką p. Adama Suwalda.

Niniejszym ogłaszamy rok szkolny 2023/2024 za rozpoczęty ❗