Konkurs „Przepis na zdrowy obiad” rozstrzygnięty!!!

W kwietniu uczniowie klas I- V wzięli udział w konkursie „Przepis na zdrowy obiad”, w którym mieli okazję wcielić się w rolę intendenta szkoły i podjąć wysiłek skomponowania zdrowego obiadu. Konkurs okazał się nie lada zadaniem, ponieważ należało wziąć pod uwagę wytyczne, którymi kieruje się intendent układając jadłospis dla uczniów.

A zatem obiad:
-powinien być odpowiednio kaloryczny;
– powinien zawierać różnorodne, bogate w witaminy i minerały oraz odpowiednio zestawione produkty;
– i oczywiście nie może być zbyt drogi.

Mimo, że zadanie nie było proste znalazło się sporo odważnych uczniów, którzy podjęli to wyzwanie.

Wszystkie przepisy były bardzo ciekawe i spełniały wymagania określone w regulaminie. Najwięcej prac napłynęło z klasy IIIa .

Jury w składzie: pani Ania – intendent szkoły, pani Jola – kierownik gospodarczy (niegdyś zajmująca stanowisko intendenta), pani Danusia – szef kuchni, Ewa Owsik – kierownik świetlicy przyznało jedną nagrodę główną oraz pięć wyróżnień.

Nagrodę główną, którą jest realizacja zwycięskiego przepisu w naszej stołówce zdobyła Joanna Perek- Warycha z klasy IIIb.

Wyróżnione przepisy należą do: Natalii Kruszyńskiej z klasy IIIb, Antoniny Kłucjasz, Grzegorza Bonikowskiego, Kornelii Krystery i Gabrieli Sochackiej z klasy IIIa.

Konkurs przeprowadzony był w ramach „Programu dla szkół- owoce i warzywa w szkole”

Serdecznie wszystkim gratulujemy.