„Dzień emotki – netykieta”

😀W ramach Szkolnego projektu edukacyjno – wychowawczego „Kultura słowa” obchodziliśmy dzisiaj „Dzień emotki – netykieta”.

👍Głównym założeniem tej inicjatywy było zwrócenie uwagi na stosowanie się do zasad dobrego zachowania w Internecie, przestrzegania właściwej etykiety i używania zwrotów i ikon niosących emocjonalny przekaz, ale nieobraźliwych.

😉Podczas godziny wychowawczej wyświetlono film edukacyjny dotyczący NETYKIETY.

🤔Netykieta (ang. netiquette, zbitka wyrazowa: net (z ang. sieć) i etykieta) – zbiór zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie.

😲Uczniowie mieli też okazję sprawdzić się w grze online „Co oznacza emotka?”. Na szkolnych drzwiach pojawiły się obrazy popularnych „minek” z wyjaśnieniem ich znaczenia. Okazało się, że tych znaków jest szeroki zasób, a nie wszyscy we właściwy sposób potrafią je zinterpretować.