📢📖📗 PRZERWA NA CZYTANIE 📣📕

W naszej szkole każda inicjatywa promująca czytelnictwo jest przyjmowana z dużą radością i zaangażowaniem. Dotyczy to zarówno naszych pomysłów jak zachęcić dzieci i młodzież do sięgania po książkę, jak i inicjatyw pozaszkolnych.

Przypominamy, że dzięki zaangażowaniu wszystkich wychowawców i nauczycieli w dniu 26 października 2022 r. przeprowadziliśmy akcję: „Zaplanuj swoją przyszłość, czyli o zawodach przy lekturze z gośćmi z pierwszych stron pabianickich gazet”.

Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej Akcji PRZERWA NA CZYTANIE. Jako, że znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie placówek oświatowych z Polski i ze świata, które aktywnie i ciekawie promują czytelnictwo, dzisiaj dostaliśmy droga mailową oficjalne podsumowanie akcji. W naszej szkole wybrane fragmenty książek czytali zaproszeni Goście, którzy przy okazji spotkania z uczniami odpowiadali na pytania dotyczące specyfiki wykonywanego zawodu lub funkcji pełnionej w strukturach naszego miasta.

Dla przypomnienia, do wspólnego czytania zaprosiliśmy:
oficera prasowego Policji, panią podkomisarz Ilonę Sidorko,
dyrektor naszej szkoły, panią Aleksandrę Czestkowską,
Starostę Powiatu Pabianickiego, pana Krzysztofa Haburę,
komendanta Straży Miejskiej w Pabianicach, pana Tomasza Makrockiego
oraz Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach, pana Andrzeja Nowaka.

Wracając do podsumowania, jak donoszą organizatorzy „Przerwy na czytanie” tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach, a zeszłoroczny rekord liczby osób czytających na przerwie został pobity o ponad 200 tysięcy!

NOWY REKORD, do którego i my się przyczyniliśmy wynosi: 5️⃣7️⃣8️⃣4️⃣3️⃣3️⃣ OSÓB ❗️

Oczywiście pękamy z dumy❗️

Organizatorami naszej „Przerwy” byli:
Aleksandra Czestkowska – dyrektor szkoły,
Urszula Bodył – pedagog,
Dorota Olejnik – nauczyciel bibliotekarz
oraz Paweł Szafrański – wychowawca świetlicy.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że organizatorzy już planują kolejną edycję wspólnego czytania 🤓