17 listopada w Kinie Helios miał miejsce finał –

❌„Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”❌

W spotkaniu uczestniczyli: Prezydent Pabianic, delegacje uczniów ze szkół biorących udział w projekcie, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz Wydziału Profilaktyki i Wspierania Rodziny.

Zwieńczeniem akcji była premiera spotu społecznego poświęconego kampanii oraz filmiku ukazującego działania wszystkich zaangażowanych w nią jednostek.

Bardzo ważnym elementem, spinającym klamrą wszystkie przedsięwzięcia zrealizowane w ramach projektu, była prelekcja wygłoszona przez p. Annę Grabarczyk, Prezesa Fundacji „Huśtawka”, która jest jednocześnie dyplomowanym interwentem kryzysowym, pracującym na co dzień z ofiarami przemocy.

Przygotowane przez nią wystąpienie dotyczyło szeroko pojętej problematyki przemocy.

Po wykładzie wszyscy zgromadzeni udali się na dziedziniec Centrum Handlowego „Tkalnia”, gdzie odbył się happening kończący tegoroczny projekt.

W finalnym spotkaniu Kampanii, uczniom naszym towarzyszyły p. Urszula Bodył – pedagog szkolny i koordynator projektu w SP 5 oraz p. Dorota Olejnik, nauczyciel bibliotekarz.