„Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Jest to światowa inicjatywa autorstwa Women’s World Summit Foundation. Organizacja ta co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Kampania prowadzona jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Co roku w dniach 1-19 listopada FUNDACJA PO DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami, pracującymi z dziećmi i młodzieżą, bierze udział w światowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

W naszym mieście wydarzenia w ramach tej Kampanii odbywać będą się już po raz trzeci. Postanowiliśmy, jako placówka, która chce, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy, skorzystać z zaproszenia do tej szlachetnej akcji i wraz z fundacją mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie oraz wolności.

2 listopada odbyło się pierwsze działanie w ramach tej inicjatywy.

Dzieci z klasy 2a, 2b, 3a i 3b uczestniczyły w zajęciach z p. Pawłem Zyskiem ze Straży Miejskiej. Podczas spotkania mogły dowiedzieć się jak dbać o własne bezpieczeństwo i co zrobić, gdy znajdą się w sytuacji zagrożenia.