Podsumowanie konkursu Dzień Języków Europejskich

W środę 5 października 2022 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu językowego Be Trilingual- Love Languages w ramach obchodów Dnia Języków Europejskich. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas 5-8 naszej szkoły. Celem konkursu było promowanie nauki języków obcych, poznanie różnic i podobieństw języków oraz rozwijanie szacunku wobec ludzi innych kultur oraz wyznań. Kultura słowa była priorytetem wśród treści zadań konkursowych. Tak jak wskazuje sama nazwa konkursu Be triligual uczniowie tym razem ruszyli w podróż językową z angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Do rozwiązania zadań konkursowych wykorzystano telefony komórkowe w celu odczytania kodów QR i następnie odsłuchania treści zadania. Na pewno zostanie w pamięci nauka codziennych zwrotów grzecznościowych po hiszpańsku, czy liczby po niemiecku, oraz obowiązkowo angielski w ulubionej formie uzupełniania luk wyrazowych w piosence. W części wstępnej uczniowie musieli odpowiedzieć na pytanie sprawdzające ich spostrzegawczość oraz czytanie na bieżąco ogłoszeń na tablicy informacyjnej, a dotyczyło dnia kiedy obchodzony jest Dzień Języków Europejskich.

Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z zadań konkursowych, ale najlepiej poradzili sobie z trzema językami uczniowie klasy 7a i 8c zajmując I miejsce w konkursie.

Drugie miejsce zajęły ex aequo klasy 8b i uczniowie klasy 6a. Z kolei trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy 5a i 5b.

Na zwycięzców oprócz gratulacji czekały dyplomy i nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe Oxford i Macmillan

Organizatorki:

Marta Tomczyk, Małgorzata Wójtowicz-Kuna