Warsztaty na temat ekologii
17 marca klasa 7a uczestniczyła w warsztatach na temat ekologii przygotowanych przez
Panią J. Wasilewską w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach.
Zajęcia były bardzo interesujące. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z przyrodą czy ochroną środowiska, na przykład: do jakiego pojemnika powinniśmy wyrzucać papier śniadaniowy, dlaczego woda z kranu jest dużo lepsza niż ta z butelki, skąd w naszym czajniku bierze się kamień oraz w którym mieście w Polsce mieszkańcy są najlepiej wyedukowani na temat segregacji śmieci.
Dowiedzieliśmy się również, że po zakończeniu wydobycia na terenie Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie powstaną dwa najgłębsze jeziora w Polsce.
Mogliśmy nawet zmierzyć pomiar hałasu na sali, w której się znajdowaliśmy, a także sprawdzić się w segregacji odpadów. Dało się zauważyć, kto z uczniów w domu segreguje i wynosi śmieci. ![]()




