Kolejne zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sztuka Emocji”.
Dzisiaj w klasie 2b odbyły się kolejne zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sztuka Emocji”.
Tym razem uczniowie poznali emocję, która pojawia się, gdy zostaliśmy ośmieszeni, gdy boimy się ośmieszenia, bądź gdy nieodpowiednio się zachowaliśmy.
Emocja ta to WSTYD.
Uczniowie podczas zajęć oglądali krótki film „Bajka o uczuciach”. Wysłuchali opowiadania Marii Szarf „Wstyd, czyli sposób na potwora” z książki „12 ważnym emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy”.
Dzieci z panią Katarzyną Lewandowską omawiały w jakich sytuacjach można odczuwać wstyd i w jaki sposób może się on objawiać.
Na podstawie filmu i opowiadania uczniowie dowiedzieli się, że jeśli kogoś złapie trema, to wartą ją „przegonić” słowami „Potwory do nory!!!”
W kwietniu będzie omawiana kolejna emocja, dość znana i mało lubiana – ZŁOŚĆ.




