„Bezpieczeństwo drogowe i pożarowe”

Już po raz 1️⃣9️⃣. nasza szkoła zorganizowała miejski konkurs JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: 🛴„Bezpieczeństwo drogowe i pożarowe”🔥

Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe 👫 zespoły drugoklasistów, reprezentujące szkoły podstawowe z naszego miasta: SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 8, SP 14, SP 16.

Wiedza zawodników, została zweryfikowana m.in podczas testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, czy zadań związanych z ewakuacją w szkole. Uczniowie układali również z puzzli znak drogowy i oglądali film z zakresu pożarnictwa, na podstawie którego rozwiązywali quiz.

Największą atrakcją okazała się konkurencja z wykorzystaniem „refleksomierza”, polegająca na naciskaniu podświetlonych przycisków w wyznaczonym czasie.

Jury, w skład którego weszli:

🧑‍🚒mł. bryg. Maria Tomczyk – przewodnicząca,

👮‍♂️asp. Michał Łyszkowski

👩‍🏫oraz pani Katarzyna Sałacińska – losowo wybrany opiekun jednej z drużyn,

po obliczeniu wszystkich punktów ogłosiło dogrywkę.

Ostatecznie, wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

🥇I miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 1.

🥈II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 14.

🥉Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy 📜 upominki 🎉 nagrody🎁 oraz słodki poczęstunek 🍭🍬🍩

Patronat nad konkursem objęli:

📌Prezydent Miasta Pabianic – Grzegorz Mackiewicz

📌Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach – mł. bryg. Jacek Karcz

📌oraz Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach – insp. Jarosław Tokarski.

Zakup nagród i materiałów niezbędnych do przeprowadzenia konkursu możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez Urząd Miejski w Pabianicach oraz Radę Rodziców SP 5. Część upominków przekazał sponsor konkursu – Stacji Paliw CircleK z ul. Łaskiej 3/5. Podziękowania kierujemy również do firmy Event4All, za wypożyczenie „refleksomierza”.