💔💔💔💔 ŚW. WALENTEGO 💔💔💔💔

W dzień ❣️ św. Walentego❣️ uczniowie SP5 mogli uczestniczyć w kilku wydarzeniach nawiązujących do tego święta.

💚Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę polegającą na znalezieniu swojej „bratniej duszy”. Każdy uczeń, który wylosował połówkę serca, miał za zadanie znaleźć osobę z drugą połówką tego samego serca. Zabawy i emocji było sporo, a pierwsze dwadzieścia par, które zgłosiły się do Opiekuna SU, otrzymało słodki upominek w postaci Merci. Kolejną atrakcją była Poczta Walentynkowa – Przewodnicząca Szkoły wraz z Amorkiem rozdawały kartki walentynkowe.

❤️Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas szóstych wcielili się w role Julii lub Romea i z niezwykłą ekspresją, pełną wyrazu emocjonalnego – raz z tonusem nasyconym delikatnością, raz z nasileniem poruszającym mury szkolne – prezentowali treść życzeń walentynkowych. Najlepiej z zadaniem wymagającym umiejętności wglądu we własne emocje poradzili sobie uczniowie: Oliwier Barański, Marcin Zaremba, Jakub Szydłowski (klasa VIa) oraz Amelka Grodzka, Ewa Włodarczyk, Zuzanna Duniec, Filip i Oliwier Porczek (klasa VIb) Poza tym na zajęciach rozwijających z języka angielskiego można było zaprezentować życzenia walentynkowe z różnym zabarwieniem emocjonalnym oraz uzupełniać brakującą treść życzeń na swoich kartkach .

💙Uczniowie mogli wziąć udział także w akcji czytelniczej „Zaczarowani – Zaczytani”, organizowanej już po raz czwarty w naszej szkole. Wystarczyło w czasie przerwy przeczytać fragment dowolnej książki nauczycielom lub pracownikom obsługi. Niektórzy bardzo starannie przygotowali się do wykonania tego zadania. Dbali o dobre tempo i właściwą intonację. Wśród miłośników książek znaleźli się również tacy, którzy czytali po angielsku. Nagrodą za staranne odczytanie wybranego fragmentu były stempelki. Zdobywcy największej ilości czytelniczych odznaczeń zostaną nagrodzeni cząstkowymi ocenami celującymi i bardzo dobrymi z języka polskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania 😍