🌞⚡ UCZTA NA OLIMPIE 🏔⛰🌋

W tym tygodniu w naszej szkole odbyła się kolejna nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie z klasy Vb pod opieką p. Sylwii Grzesznej przygotowali prawdziwą olimpijską ucztę.

Był nektar, była ambrozja, a przede wszystkim dobry humor i mitologiczne opowieści prezentowane w postaci krótkich scenek.

Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka tygodni. Dzieci poznawały mity greckie, czytały teksty z podręcznika oraz fragmenty „Mitologii” Jana Parandowskiego. Gdy omówiony już został cały panteon, uczniowie losowali boginie i bogów do zaprezentowania.

Klasa bardzo dobrze wywiązała się z zadania. Dzieci same projektowały kreacje, przygotowywały rekwizyty oraz poczęstunek. Niektórzy spędzili w strojach sięgających do starożytnej mody cały dzień. Dzięki temu można było podziwiać bogów greckich spacerujących po szkolnym korytarzu czy rozgrywających mecz koszykówki na boisku.

Uczta na Olimpie wymagała odwagi i zaangażowania.

Jesteśmy dumni z postawy uczniów 🤩👍