­čî×ÔÜí UCZTA NA OLIMPIE ­čĆöÔŤ░­čîő

W tym tygodniu w naszej szkole odby┼éa si─Ö kolejna nietypowa lekcja j─Özyka polskiego. Uczniowie z klasy Vb pod opiek─ů p. Sylwii Grzesznej przygotowali prawdziw─ů olimpijsk─ů uczt─Ö.

By┼é nektar, by┼éa ambrozja, a przede wszystkim dobry humor i mitologiczne opowie┼Ťci prezentowane w postaci kr├│tkich scenek.

Przygotowania do tego wydarzenia trwa┼éy kilka tygodni. Dzieci poznawa┼éy mity greckie, czyta┼éy teksty z podr─Öcznika oraz fragmenty ÔÇ×MitologiiÔÇŁ Jana Parandowskiego. Gdy om├│wiony ju┼╝ zosta┼é ca┼éy panteon, uczniowie losowali boginie i bog├│w do zaprezentowania.

Klasa bardzo dobrze wywi─ůza┼éa si─Ö z zadania. Dzieci same projektowa┼éy kreacje, przygotowywa┼éy rekwizyty oraz pocz─Östunek. Niekt├│rzy sp─Ödzili w strojach si─Ögaj─ůcych do staro┼╝ytnej mody ca┼éy dzie┼ä. Dzi─Öki temu mo┼╝na by┼éo podziwia─ç bog├│w greckich spaceruj─ůcych po szkolnym korytarzu czy rozgrywaj─ůcych mecz koszyk├│wki na boisku.

Uczta na Olimpie wymagała odwagi i zaangażowania.

Jeste┼Ťmy dumni z postawy uczni├│w ­čĄę­čĹŹ