Premiera spektaklu „Wołanie o pomoc”.

Po wielu miesiącach prób, wreszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień, na który zaplanowano premierę spektaklu „Wołanie o pomoc”. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy spektakl się odbędzie, gdyż mali aktorzy – jak to często bywa na wiosnę- byli nieustannie atakowani przez wirusy. Na szczęście w dniu premiery stawili się w Młodzieżowym Domu Kultury w komplecie. Uczniowie z klasy III a – bo to o nich mowa, perfekcyjnie wywiązali się z powierzonego im zadania i z wielkim zaangażowaniem wcielili się w bohaterów spektaklu, co nie było proste, gdyż „Wołanie o pomoc”, to sztuka poruszająca problem przemocy rówieśniczej. Po reakcji widowni i gromkich brawach można wywnioskować, że wysiłek naszych aktorów nie poszedł na marne. Na widowni MDK zasiedli zaproszeni goście, czyli p. Dorota Franek, szefowa Wydziału Profilaktyki i Wspierania Rodziny, p. pedagog Katarzyna Jagusiak i p. Halina Kałużna – wychowawca klasy III b p. wraz z uczniami z SP 1 w Pabianicach, p. pedagog Katarzyna Siwka-Kwapis i p. Małgorzata Waszczuk – wychowawca klasy III b z SP17 w Pabianicach, p. Monika Szreiter – wychowawca kl. III b wraz z uczniami z SP5 w Pabianicach, przedstawiciele policji sierżant szt. p. Agnieszka Jachimek, sierżant szt. p.Wojciech Ćwikła oraz bliscy naszych aktorów.

Spektakl został zrealizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Przedstawienie teatralne jako forma rozwoju emocjonalnego i społecznego ucznia oraz edukacji profilaktycznej szkoły”, której celem jest między innymi rozwój społeczny i emocjonalny uczniów.

Pomysłodawcą i głównym wykonawcą innowacji jest p. Urszula Bodył, pedagog szkolny. Scenariusz napisała i spektakl wyreżyserowała p. Dorota Olejnik, nauczyciel bibliotekarz. W realizację przedsięwzięcia zaangażowana była również p. Edyta Chrzęst, wychowawczyni klasy III a oraz p. Ewa Owsik, która zaplanowała i wykonała przepiękne dekoracje. Nad całością czuwała pani Aleksandra Czestkowska, dyrektor szkoły. Spektakl zostanie również zaprezentowany na terenie szkoły. Organizatorki mają nadzieję, że podjęte działania przyniosą oczekiwany skutek.

Poniżej część fotorelacji z przedstawienia, po więcej zdjęć zapraszamy na FACEBOOKa.