👨🧑👦👩‍🦰 Najtęższe głowy z SP5 👲🤴👨‍🦲👩‍🦱

Śmiało można powiedzieć, że ten tydzień w „Piątce” został zdominowany przez królową nauk – MATEMATYKĘ.

📌 We wtorek celebrowaliśmy liczbę pi (π). Dziś, przyszła pora na naukową rywalizację. Od samego rana najtęższe głowy z SP5 zmagały się z rozwiązywaniem zadań w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” 🦘

📌 Konkurs ten ma charakter jednorazowego testu, na którego wypełnienie uczestnicy mają 75 minut. Wspólne dla wszystkich krajów zadania oraz termin konkursu są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res.

📌 W naszej szkole „Kangur” rozgrywany był w kategoriach:

Żaczek (klasy 2), Maluch (klasy3 i 4), Beniamin (klasy 5 i 6) oraz Kadet (klasy 7 i 😎.

📌 W tegorocznej edycji wzięło udział 5️⃣3️⃣ uczniów.

📌 Konkurencja była duża, ale humory dopisywały wszystkim, którzy podjęli się tego ambitnego zadania i chcieli zmierzyć się z Matematyką przez duże „M”.

📌 Za udział w konkursie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową układankę przestrzenną. Na najlepsze „ścisłe umysły” w finale, czekają niebywałe nagrody. Jedną z nich jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych.