🎉☢🥗 O KUCHNI …. TROCHĘ INACZEJ. 😜🧨

Dzisiaj klasa 6a wzięła udział w pokazie GASTRONOMII MOLEKULARNEJ prowadzonej przez panów Roberta Izdebskiego i Michała Rózgę 👨‍🍳🧪👩‍🍳

Kuchnia molekularna to połączenie sztuki kulinarnej z nauką o procesach fizycznych i chemicznych jakie zachodzą podczas gotowania. Do tego celu wykorzystywany jest ciekły azot, który ma temperaturę ok. -200 stopni Celsjusza 🤔😱🥶

Efektem tego niecodziennego „pichcenia” były… lody owocowe 🧁których mogli spróbować wszyscy uczestnicy prezentacji oraz część kadry pedagogicznej. Deser molekularny udał się wyśmienicie i był bardzo smaczny 🤩🤩🤩

To „chemiczne” kulinarne show zostało przyjęte przez klasę 6a i ich wychowawczynię, panią Sylwię Łaguniak z wielkim entuzjazmem. Stało się jednocześnie zachęcającym wstępem do przygody z chemią, którą uczniowie rozpoczną od nowego roku szkolnego w klasie siódmej 👩‍🔬🌡🧪

Dziękujemy Pani Annie Gorzkiewicz (Przewodniczącej trójki klasowej) oraz jej córce Poli, które stały za organizacją tak niecodziennego, jak na warunki szkolne, zdarzenia 🫶🥰🫶

Zainteresowanych, czym jest kuchnia molekularna odsyłam do linku – kliknij mnie