Z żalem i smutkiem informujemy.

Każdy kto znał p. Jadwigę Przerywacz, wie doskonale, jaką była osobą: radosną, energiczną, pełną pomysłów i metod ich realizacji. Miała w sobie wiele chęci pomagania innym , potrafiła uważnie słuchać i szczerze doradzić.

W pracy, jako kierownik administracyjny, dała się poznać jako osoba sumienna, pracowita, uczciwa, sprawiedliwa. Potrafiła podejmować trafne decyzje,  jeśli było trzeba – zwrócić uwagę, zawsze jednak czyniła to z niezwykłym taktem i szacunkiem dla drugiego człowieka. To osoba o wysokiej kulturze osobistej, szanująca innych i szukająca w drugim człowieku zalet, a nie wad. Do każdego zadania podchodziła z zaangażowaniem. Nie myślała o tym, czy da się coś zrobić, ale zastanawiała się, jak to zrobić. Łączyła w sobie trzy elementy, tak bardzo rzadko spotykane u jednej osoby: wiedzę, umiejętności i chęci.

            Po odejściu na emeryturę często przychodziła do szkoły, pogodna i ciekawa zmian, zainteresowana szkołą, losami pracowników, dawnych kolegów i koleżanek. Wnosiła w mury szkoły uśmiech i ciepło.

 Wierzymy, że p. Jadwiga dobrze wykorzystała swoje życie. Myślę, że dziś, gdyby mogła nam wszystkim jeszcze coś powiedzieć, zapewne poprosiłaby, żebyśmy nie stracili ani chwili z naszego życia, realizowali swoje pasje i cieszyli się każdym dniem. Zawsze będziemy  wspominać Panią Jadwigę z wielkim szacunkiem i ogromną sympatią.

W imieniu wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 im. Grzegorza Piramowicza  Najbliższej Rodzinie, Przyjaciołom oraz Znajomym p. Jadwigi Przerywacz składamy wyrazy szczerego i głębokiego współczucia.