Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Po dwurocznej przerwie spowodowanej pandemią odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Nasza szkoła w tym roku postawiła na sprawdzonych zawodników z klasy 8c. Stanisław Karcz i Kacper Parteka podjęli walkę na szczeblu miejskim 25 marca 2022r. w OSP Pabianice i zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych. Stanisław Karcz z pierwszego miejsca, Kacper Parteka z trzeciego.

Kolejny etap odbył się 07.04.2022r. w OSP Wola Zaradzyńska. Poziom powiatowy jest o tyle trudniejszy, że oprócz obszernej wiedzy z zakresu pożarnictwa uczestnicy musieli rozpoznać i nazwać wystawiony sprzęt używany na co dzień przez strażaków podczas akcji. Po podliczeniu punktacji Stanisław Karcz zajął drugie miejsce. Gratulujemy również Kacprowi Partece za udział w tym niełatwym turnieju.