Szkolny konkurs językowy pn. “Be Trilingual”

Konkurs językowy “Be Trilingual” został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków, corocznie przypadającego 26 września. W ramach innowacji pedagogicznej koordynatorem i głównym organizatorem była p. Marta Tomczyk, nauczycielka języka angielskiego. W przygotowanie zadań konkursowych zaangażowane były nauczycielki języków obcych nauczanych w szkole oraz geografii. Pani Klaudia Bogucka podjęła się ułożenia pytań konkursowych z zakresu języka angielskiego, które dotyczyły krajów anglojęzycznych oraz ciekawostek z nimi związanych.

Pani Magdalena Omielczenkow – Cieśliczko przygotowała ćwiczenie dotyczące kolorów w języku niemieckim. Wykorzystała do tego animację, dzięki której uczniowie wypisywali i odnajdywali w wykreślance słówka oznaczające kolory. Z zakresu języka hiszpańskiego nauczycielka geografii p. Maria Stencel opracowała łamigłówkę wyrazową, w której ukryte były nazwy kolorów w języku hiszpańskim. Ze względu na nieznajomość tego języka wśród uczniów (nie znajduje się on w ofercie szkoły) uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego o tej tematyce. Pani Paulina Dukowicz zaprojektowała dyplomy dla zwycięskich klas. Przygotowano również drobne upominki dla każdej z klas na podium, które ufundowały wydawnictwa językowe MacMillan i Oxford University Press. Wyniki były naprawdę imponujące – klasy 8b i 8c zajęły ex aequo I miejsce, uzyskując maksymalną liczbę punktów z każdego z trzech zadań językowych. II miejsce zajęła klasa 7c, a III miejsce klasa 6a. Wszystkie klasy biorące udział w językowym wyzwaniu otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo wzbogaciły swoją wiedzę o nowe kompetencje językowe, tak ważne we współczesnym świecie. Wszystko to podane w atrakcyjnej i przystępnej formie, w towarzystwie zabawy i przy kształtowaniu współpracy grupowej.

Opracowanie: Maria Stencel