Zielono mi

20 maja 2021 r. w Parku Hadriana w Pabianicach, odbyło się uroczyste otwarcie rabaty z miododajnymi roślinami, które mają za zadanie  wabić pszczoły i inne owady zagrożone wyginięciem. Uroczystość  została zorganizowana w Międzynarodowym Dniu Pszczół, gdyż organizatorki akcji, czyli urzędniczki  z Urzędu Miejskiego  Wydziału Ochrony Środowiska, chciały  w ten wyjątkowy sposób zwrócić uwagę na rolę pszczół w procesie wyżywienia ludzkości.

Naukowcy od kilku już lat ostrzegają, że z chwilą gdy umrze ostatnia pszczoła – ludzkość zginie z głodu. Oprócz rabatki zostały również powieszone na drzewach hoteliki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków. Warto dodać, że każda budka lęgowa oraz hotelik dla owadów dostały swoje wymyślone przez uczniów imię, które pani  Ewa Owsik ze świetlicy prześlicznie napisała na każdym „mieszkanku”. Jesteśmy pod dużym wrażeniem tej inicjatywy, ponieważ teraz jak nigdy wcześniej ludzie potrzebują kontaktu z przyrodą, a przyroda potrzebuje troski i uwagi.