Rozstrzygnięcie konkursu Symbole Wielkiej Brytanii w duchu zero waste

W drugiej połowie maja, z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego (5 czerwca) oraz oficjalnych urodzin królowej Elżbiety II (12 czerwca), w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego „English in Action” Z angielskim wszędzie jesteś w domu., odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno-techniczno-językowy dla klas IV, V i VI pt. “Symbole Wielkiej Brytanii w duchu zero waste.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne zaprojektowanie i wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej jeden wybrany symbol Wielkiej Brytanii wraz z jego angielską nazwą. Ważne było przy tym wykorzystanie materiałów dostępnych w każdym domu, w szczególności tych zwykle wyrzucanych, tak aby nadać im “drugie życie”.

Wszystkie nadesłane prace były pomysłowe i starannie wykonane. Oceniała je komisja konkursowa w składzie: Justyna Kierlik oraz Małgorzata-Wójtowicz-Kuna, a jej werdykt był następujący:

I miejsce – Wojciech Sztafiński kl. IV b, Malwina Szczepańska kl. VI c, Hubert Kantorek kl. VI b

II miejsce – Jakub Kłosiński kl. IV b, Artem Danylin kl. V a