Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!

Po raz pierwszy w historii szkoły kończymy rok szkolny bez uroczystego podsumowania. Ostatnie miesiące były wyjątkowe i wyczerpujące, by nie powiedzieć: „anormalne”. Uczyliśmy się wszyscy, Wy – uczniowie i Wasi rodzice, i my – nauczyciele, tej nowej trudnej, najczęściej wirtualnej rzeczywistości. Mimo wielu problemów, które odgrywały niemałą rolę w tym okresie, sadzę, że udało nam się w znakomitej większości, przebrnąć i pokonać najtrudniejsze przeszkody.
Za współpracę w tym roku szkolnym, szczególnie w czasie zdalnej edukacji, składam serdeczne podziękowania Wszystkim wyżej wymienionym oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły.
Dzisiaj dla uczniów klas VIII to koniec edukacji na podstawowym poziomie. Osiem lat nauki będzie za kilkadziesiąt lat tylko chwilą we wspomnieniach, choć teraz oznacza ponad połowę ich dotychczasowego życia. Wkraczają na nową ścieżkę kariery, która jest jeszcze wielką niewiadomą, ale to Oni będą ją kształtować, dostosowywać do swoich możliwości i potrzeb, nierzadko przekraczając bariery niemożności. Życzę Wam, drodzy uczniowie, wielu sukcesów i satysfakcji.
Wszystkim, którzy tworzą środowisko Szkoły Podstawowej nr 5 im. Grzegorza Piramowicza w Pabianicach życzę przede wszystkim tego, co nieodłącznie wiąże się z dramatycznym okresem pandemii: ZDROWIA.
Dobrego wypoczynku w okresie wakacji i do zobaczenia w SZKOLE w dniu 1 września.


Jerzy Kaczmarek, dyrektor szkoły