Jacy jesteśmy i dlaczego warto się z nami zaprzyjaźnić …?

„Otwarci, uśmiechnięci, mili, koleżeńscy, zgodni, uczynni, po prostu cool i długo jeszcze można wymieniać. Pewne jest, że warto się z nami zaprzyjaźnić” – tak zapewniali wszyscy uczniowi naszej szkoły w prezentowanych przez siebie plakatach reklamujących swoja klasową paczkę. Zareklamowanie swojej klasy było jednym z zadań postawionym przed uczniami w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego „Budujemy pozytywne relacje międzyludzkie”, realizowanego w naszej szkole. Uczniowie potraktowali zadanie bardzo poważnie, prezentując swoją klasę w różnych ważnych i wartościowych dla nich sytuacjach, pokazując jak się integrują, przyjaźnią, bawią. Niektórzy przedstawili swoją klasową gromadę trochę z przymrożeniem oka, pół żartem, pół serio. Jedno jest pewne – wszyscy pokazali, że pozytywne więzi w klasie są bardzo ważne i zdają sobie sprawę z tego, jak tworzą się wartościowe relacje między ludźmi. Tak trzymać ! Rzeczywiście WARTO SIĘ Z WAMI ZAPRZYJAŹNIĆ.

Joanna Pacześ-Andrzejewska