„Piątka” z krówką w Milanówku.

W środę, 18 grudnia, klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Grodziska Mazowieckiego, gdzie znajduje się manufaktura tradycyjnej krówki z Milanówka. Uczniowie poznali zawód cukiernika i jego obowiązki w zakładzie produkcyjnym. Dowiedzieli się także o tradycji wytwarzania krówek, po kolei obserwując cały proces produkcji. Dla osób o zdolnościach artystycznych było nie lada wyzwanie, bowiem zadaniem każdego uczestnika było zaprojektowanie własnej etykietki reklamowej krówki oraz narysowanie krówki w oryginalnym designie. Na koniec odbyły się zajęcia wymagające wyjątkowej precyzji i dokładności, podczas których uczyli się ręcznego zawijania cukierków z uwzględnieniem estetyki. Podsumowaniem warsztatów była pamiątkowa wystawa najciekawszych prac plastycznych. Taka wycieczka po raz kolejny potwierdza, że poza szkołą można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, doskonalić swoje umiejętności praktyczne, a przede wszystkim świetnie się bawić integrując się z klasą.

Tekst i foto: M. Wójtowicz – Kuna