Piątka w 28 Finale WOŚP

Szkolne Koło Wolontariatu kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku inicjatywę Samorządu Uczniowskiego i aktywnie angażuje się w różne akcje charytatywne. W piątek odbyła się druga aukcja na rzecz 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja odbywała się wg zasad określonych w szczegółowym, dość rygorystycznym regulaminie i za pisemną zgodą rodziców uczniów, którzy określili także maksymalne kwoty, jakimi mogą dysponować uczestnicy. Kilkanaście gadżetów WOŚP szybko znalazło nabywców. Aukcję przygotowały i sprawnie przeprowadziły p. Małgorzata Wójtowicz – Kuna i p. Katarzyna Dumka – wolontariusz Orkiestry. Zebrano łącznie 665zł i według deklaracji uczestników w większości przypadków zdecydowali się oni przeznaczyć na ten cel własne oszczędności, a nie tylko finanse pozyskane od sponsorów (czyt: rodziców). W trakcie imprezy dotarła informacja, że dwie nasze klasy: VIc i VIIIa znalazły się na podium przeprowadzonej w grudniu akcji pn. „Złota klasa”, która polegała na zbiórce „złotych”, groszowych monet. Dziękujemy i gratulujemy!