Nasze przygody z językiem.

W poniedziałek, 9 grudnia, na zebraniu Samorządu Uczniowskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu szkolnego zorganizowanego z okazji Dnia Św. Andrzeja – patrona Szkocji. Zadaniem uczniów było założenie ubrań w kolorze niebieskim – jak flaga Szkocji lub we wzorze w szkocką kratę. W piątek, 29 listopada, w szkole było naprawdę niebiesko. Zwycięzcami w konkursie zostali uczniowie klasy 6c, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy 7b, a na 3 – klasy 6a i 4a. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.Konkurs został zrealizowany w ramach innowacji pedagogicznej „English in Action”, mającej na celu zarówno przybliżenie kultury krajów angielskojęzycznych, jak i rozwijanie umiejętności językowych uczniów. W ramach tej samej działalności październiku uczniowie klas 6 – 8 brali udział w konkursie indywidualnym na czytanie ze zrozumieniem.Więcej informacji na temat tych dwóch konkursów znajdziecie w szkolnej gazetce – w artykułach napisanych w języku angielskim przez uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do lektury oraz udziału w kolejnych wydarzeniach językowych.