Most tolerancji

Na placu Starego Rynku 15 listopada o godz. 13.00 zebrało się wielu ludzi. Przyszli tam, aby zbudować „most tolerancji”. Most tworzyły dzieci i młodzież, seniorzy, osoby niepełnosprawne, policjanci, członkowie centrum seniora, warsztatu terapii zajęciowej, środowiskowego domu samopomocy oraz uczniowie pabianickich szkół . Nie zabrakło również wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pabianicach. W sumie w akcji wzięło udział około 200 uczestników. Happening zorganizowała grupa wolontarystyczna „Agrafka” z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Jego głównym założeniem była budowa symbolicznego „mostu tolerancji”, który zaczynał się od dużego napisu „Nie toleruję, nie akceptuję”, a kończy na słowach „Toleruję, akceptuję”. Uczestnicy przynieśli ze sobą kartki z pomysłami na działania budujące tolerancję i akceptację wśród ludzi. W ten właśnie sposób powstał „Most tolerancji”. Razem z uczniami most budowała pani wiceprezydent miasta Aleksandra Jarmakowska, seniorzy z Centrum Seniora oraz uczniowie Piątki.

Tekst i foto: opiekun Koła Wolontariatu, Katarzyna Dumka