KONKURS – TABLICA 11 LISTOPADA

Ósmego listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczcili Święto Odzyskania Niepodległości śpiewając wspólnie Narodowy Hymn. Tego dnia patriotyczny duch unosił się w całym gmachu szkoły. Tematyczne lekcje i wystrój pracowni przenosił wszystkich w czasy początków odzyskania niepodległości. Przygotowane dekoracje były częściowo wynikiem ogłoszonego konkursu na najładniej opracowaną tablicę klasową z okazji dnia 11 listopada. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i znajomością historii Polski. Komisja miała ogromny problem z wyborem tej najładniejszej tablicy. Klasa 7B przedstawiła swoje refleksje z wycieczki do Muzeum Powstania Warszawskiego. Klasa 7A pokazała piękne drzewo Drogi Polski do Niepodległości. Piąta B zaprezentowała portret Józefa Piłsudskiego, wykonany ołówkiem. Klasy 6C, 8A, 8B, 5C pokazały przemyślane, tematyczne gazetki. Pracownie udekorowane były w biało-czerwone róże z bibuły, kotyliony oraz polskie symbole narodowe. Wybór tej najładniejszej tablicy okazał się bardzo trudny. W ocenieniu ich w klasach młodszych pomogła pani Katarzynie Dumka, pani Edyta Chrzęst. W klasach starszych o pomoc zostały poproszone uczennice z klasy 7A w składzie: Julia Lipińska, Magdalena Milińska, Kinga Panfilak, Aleksandra Michalak. Po długiej i aż godzinnej dyskusji decyzję podjęto. Oto wyniki: W kategorii klas I – III: zwyciężyła pracownia nr 4 ( klasy IB i IIB ); II miejsce – pracownia nr 3 ( klasy IIIA i IIIB ); III miejsce – pracownia nr 1 ( klasy IA i IIA ). W kategorii klas IV – VIII: I miejsce – klasa VB (pracownia nr 7); II miejsce – klasa 7B (pracownia nr 14) i klasa 7A (pracownia 11); III miejsce – klasa 8A (pracownia nr 9); Przyznano także dwa wyróżnienia. (tekst i foto: Katarzyna Dumka) Otrzymują je: klasa 5C (pracownia nr 8) i klasa 6C (pracownia nr 11).

Wszystkim klasom Gratulujemy!!! 

Katarzyna Dumka