11 LISTOPADA

Punktualnie o 11.11 cała szkolna społeczność włączyła się w ogólnopolską inicjatywę upamiętnienia 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Odświętnie ubrani uczniowie z udziałem nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły gromko zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, który oficjalnie od 1926r. jako hymn Polski towarzyszy najważniejszym wydarzeniom. Również wychowankowie szkolnej świetlicy włączyli się w akcję upamiętnienia naszego Święta poprzez pisanie „Listów do Naszej Ojczyzny”. W ramach prac plastycznych przygotowano także kotyliony oraz biało – czerwone wstążki, którymi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły dekorowali swoje ubrania. W poniedziałek, 11 listopada, przy Pomniku Niepodległości odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, na które zapraszają Rada Powiatu Pabianickiego i Rada Miejska oraz Starosta Pabianicki i Prezydent Miasta Pabianic.