Trzykrotnie na alarm !!!

Dźwięk dzwonka szkolnego znają niewątpliwie wszyscy. Ale gdy zadzwoni on kilka minut po rozpoczęciu lekcji i do tego trzy razy z krótkimi przerwami oznacza to sygnał do opuszczenia szkoły. I naprawdę nigdy nie wiadomo, czy sygnalizowane zagrożenie jest realne czy to „tylko” próba ewakuacji. Na szczęście i tym razem było to praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji obiektów szkoły. W piątek o godz. 11.00 rozległy się trzy przerywane dzwonki, a kilka minut później zgromadzeni już na szkolnym boisku uczniowie usłyszeli przeraźliwy sygnał wozu bojowego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pabianicach, który wjeżdżał na teren szkoły. Akcja ewakuacji przebiegła sprawnie, a uczniowie klas pierwszych dodatkowo mieli możliwość obejrzeć jeden z najnowszych samochodów ratowniczych i jego nowoczesne wyposażenie.