W przededniu Święta Edukacji.

Z uwagi na kalendarz wydarzeń najbliższych dni uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się kilka dni wcześniej, 10 października. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tego wydarzenia od kilku tygodni. Salę gimnastyczną wypełnili rodzice i najbliżsi, towarzyszący pierwszakom w tej ważnej chwili.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana pod kierunkiem wychowawczyń: p. Renaty Adler i p. Renaty Kołodziejskiej w oprawie muzycznej opracowanej przez p. Adama Suwalda i prowadzony przez niego zespół wokalny. Po uroczystym ślubowaniu dyrektor szkoły dokonał aktu pasowania uczniów klas pierwszych, życząc im wielu radosnych przeżyć i sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Zwracając się do rodziców życzył owocnej i satysfakcjonującej współpracy ze szkołą. Podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty, a także całego szkolnego środowiska. Podziękował również nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły za zaangażowanie i poświęcenie na rzecz wzmacniania wizerunku szkoły i pracę dla dobra szkolnej społeczności.

Nagrody Dyrektora szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali: p. Małgorzata Wójtowicz – Kuna, p. Urszula Bodył, p. Katarzyna Dumka, p. Sylwia Grzeszna, p. Tomasz Klimek, p. Anna Kmiecik, p. Janusz Koźlenko, p. Marlena Nowak – Czestkowska, p. Dorota Stolińska, p. Wojciech Woźniak.