Nasze przygody z językiem. Część 1.

W ostatni piątek września w pracowni języka angielskiego rozbrzmiewały trzy języki. Powodem tej trójjęzyczności był konkurs Be trilingual w ramach obchodów Dnia Języków Europejskich(26.09).
W konkursie brali udział uczniowie klas 4 – 8, którzy reprezentowali w dwuosobowym składzie swoją klasę. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego, niemieckiego i geografii: Małgorzata Wójtowicz-Kuna, Magdalena Omielczenkow -Cieśliczko i Maria Stencel.
Przedstawiciele klas wykonywali zadania w trzech językach w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim w formie gier i zabaw. W pierwszym zadaniu uczestnicy rozpoznawali znane miejsca i budowle i podawali nazwę państwa z których pochodzą. W drugim ćwiczeniu wspólnie uczyliśmy się dni tygodnia w języku hiszpańskim na podstawie obejrzanego filmiku. W kolejnym zadaniu uczniowie wykazywali się umiejętnością słuchania ze zrozumieniem w języku angielskim, uzupełniając brakujące słowa w tekście piosenki, z uwzględnieniem poziomów trudności. Na zakończenie pojawił się język niemiecki, młodsi uczniowie z wielkim skupieniem uczyli się liczb do 12, by później ćwicząc swoją spostrzegawczość znaleźć ich nazwy w wykreślance. Starsi z kolei wyszukiwali słowa związane z rodziną , z nazwami państw i przedmiotów.
To spotkanie z językami obcymi utwierdziło nas w przekonaniu, że warto uczyć się języków obcych i w tym celu można wykorzystać również bogactwo zasobów internetowych, a najważniejsze że można się przy tym doskonale bawić i integrować z innymi uczniami.


Tekst i foto: M> Wójtowicz – Kuna


Już wkrótce ogłoszenie wyników. Trzymamy kciuki, na zwycięzców czekają nagrody.