Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 – 2020

2.09.2019r Miejska uroczystość inauguracji roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się punktualnie w samo południe. Nawet dzisiejsza pogoda przypominała, że właśnie skończyły się wakacje. Mimo chłodniejszej aury mury szkoły były jeszcze mocno rozgrzane po ostatnich upałach.

Naszymi gośćmi byli m. in.: Prezydent Miasta Pabianic – Grzegorz Mackiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej – Krzysztof Rąkowski, Starosta pabianicki – Krzysztof Habura, Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek i Marek Gryglewski – Zastępcy Prezydenta Miasta, Iwona Marczak – Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej, radni miejscy: Joanna Kupś (rzecznik prasowy Starostwa) oraz Krzysztof Hile (jednocześnie jako reporter TV ProMOK), Renata Janiszewska – Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły, Waldemar Boryń – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Mirosłąw Niepsuj i Mariola Nowak – kadra kierownicza Wydziału, Małgorzata Biegajło – Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego, ins. Tomasz Szwed – Komendant Powiatowy Policji oraz oficer prasowy KPP – Joanna Szczęsna, Tomasz Makrocki – Komendant Straży Miejskiej, st. bryg. Andrzej Bohdanowicz – Komendant Powiatowej Straży Pożarnej, ks. Jan Pracki reprezentujący Proboszcza Parafii NMP, dyrektorzy pabianickich przedszkoli i szkół podstawowych, przedstawiciele związków zawodowych środowiska oświaty – Wacława Czyżewska (ZO ZNP) i Andrzej Bartłomiejczyk (Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność) oraz przedstawiciele pabianickich mediów. W uroczystości uczestniczyli także uczniowie klas starszych, nauczyciele i pracownicy szkoły. Prezydent Miasta wręczył akty powołania na stanowisko dyrektorów szkół i przedszkoli p. Renacie Włodarczyk (PM12), p, Beacie Jaśkiewicz (SP14) i p. Ilonie Paszkiewicz (SP16). Podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie szkół i placówek oraz życzenia wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych składane wszystkim pracownikom oświaty dominowały w przemówieniach Prezydenta, Starosty i przedstawicieli związków zawodowych. Dyrektor szkoły natomiast podkreślił problem bezpieczeństwa uczniów w szkole i w ruchu ulicznym, szczególnie w perspektywie zbliżających się remontów ul. Zamkowej i pobliskich przejazdów kolejowych. Uroczystość zakończył krótki program artystyczny przygotowany przez grupę uczniów klas starszych pod opieką p. Sylwii Grzesznej i p. Alicji Zieji (scenariusz) oraz p. Adama Suwalda (oprawa muzyczna) oraz p. Ewę Owsik i p. Dorotę Stolińską (oprawa plastyczna). (Zdjęcia: Tomasz Sujecki)

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty – InfoFLESZ 2019-09-02