PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

We wtorek, 12.12.23 miała miejsce kolejna odsłona realizacji innowacji pedagogicznej, zatytułowanej ” Przedstawienie teatralne, jako forma rozwoju emocjonalnego i społecznego ucznia oraz edukacji profilaktycznej szkoły”. Tym razem odbyły się aż dwa spektakle, które powstały w oparciu o rekomendowane programy profilaktyczne. Pierwszy z nich to Apteczka pierwszej pomocy psychologicznej- zrealizowana przez uczniów z klasy IV b, natomiast drugi to Przyjaciele Zippiego, którego inscenizacji podjęła się klasa III a. Pomysłodawcą i koordynatorem innowacji jest p. Urszula Bodył, pedagog, wicedyrektor szkoły. Scenariusze do spektakli i reżyseria to efekt pracy p. Doroty Olejnik, nauczyciela – bibliotekarza, a przepiękną dekorację stworzyły panie Ewa Owsik, wychowawca świetlicy oraz Joanna Paczes – Andrzejewska, wychowawca klasy III a. Realizacji dźwięku podjął się p. Adam Suwald, nauczyciel muzyki i plastyki oraz opiekun szkolnego chóru. Spotkanie przygotowane w sali gimnastycznej, która na dwie godziny zmieniła się w teatr uświetnili zaproszeni goście: p.Bogusława Rajska z Centrum Pozytywnej Edukacji, trenerka przygotowująca nauczycieli do realizacji programów w szkołach oraz p. Renata Rogut, reprezentująca Wydział Profilaktyki i Wspierania Rodziny w Pabianicach, który te szkolenia organizuje. Obie Panie nie szczędziły miłych słów na temat zrealizowanych spektakli oraz dobrej współpracy z naszą szkołą. Pani Bogusława przekazała również serdeczne podziękowania od p. Elżbiety Nerwińskiej, Dyrektora Centrum Pozytywnej Edukacji, za zaangażowanie nauczycieli z naszej szkoły w realizacje rekomendowanych programów profilaktycznych. To było bardzo ważne i miejmy nadzieję – owocne spotkanie, podczas którego mali aktorzy dali z siebie wszystko. Jak deklarują organizatorki przedsięwzięcia, aktorzy już przygotowują się do kolejnego spektaklu napisanego na potrzeby realizacji następnego programu profilaktycznego, który nosi wdzięczną nazwę : Strażnicy Uśmiechu.