🖼 Bookcrossing w naszej szkole 📯📕📖

By wspierać wśród dzieci i młodzieży ideę 📚czytelnictwa 📚 pani Dorota Olejnik, nauczyciel bibliotekarz, redaktor – opiekun gazetki szkolnej „Piątka na Piątkę”, zainicjowała w naszej szkole ideę bookcrossingu. Termin ten po polsku oznacza wymianę książek, książko-krążenie czy jak kto woli, książkę w podróży. Idea powstała ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Możliwość „Chcesz to weź, przeczytaj i podaj dalej” pojawiła się podczas listopadowego spotkania z rodzicami. Założeniem jest, cykliczne wystawianie książek 📖podczas kolejnych zebrań. Na co dzień książki do przeczytania i puszczenia w obieg, dostępne są w szkolnej bibliotece oraz na specjalnym stoliku wystawionym przy wejściu do świetlicy. Księgozbiór tam zgromadzony zawiera różnorodną ofertę książek skierowaną zarówno do dzieci jak i ich rodziców. Każdy może wzbogacić nasz zbiór o swoje, już przeczytane pozycje.

Zachęcamy do włączenia się do naszej akcji‼