„DZIEŃ SERDECZNOŚCI”

💕S E R D E C Z N O Ś Ć💕 to słowo wszystkim dobrze znane, ale niekiedy zapominane.

Aby przypomnieć jego wartość i znaczenie zainicjowaliśmy dzisiaj w naszej szkole „Dzień serdeczności”.

Przy głównym wejściu do szkoły stanęło pudełko z miłymi zwrotami grzecznościowymi, na dobry początek dnia. Każdy, kto miał ochotę, mógł się nim „poczęstować”. Wśród „serdecznych karteczek” uczniowie mogli także wylosować zadania. Polegały one na zrobieniu dobrego uczynku lub udzieleniu pomocy czy wsparcia innej osobie.

Na drzwiach sal lekcyjnych oraz w różnych miejscach na korytarzach, pojawiły się pełne serdeczności sformułowania oraz kartki z miłym słowem, czy komplementem, które mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

Uczniowie byli uśmiechnięci 😀 starali się być dla siebie mili i uprzejmi. Zaskoczyła ich moc magicznych słów, takich jak:

📌PRZEPRASZAM

📌PROSZĘ

📌DZIĘKUJĘ

📌W CZYM MOGĘ POMÓC?

📌DOBRZE, ŻE JESTEŚ….

Akcję w ramach Szkolnego projektu edukacyjno – wychowawczego „Kultura słowa” nadzorowały pani Małgorzata Wojtowicz – Kuna i pani Katarzyna Lewandowska.