„Porozmawiajmy poezją” Złota Maska 2021

Dnia 27 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbył się XXII Powiatowy Konkurs Recytacji z Elementami Gry Aktorskiej „Porozmawiajmy poezją” Złota Maska 2021. W kategorii klas I –III naszą szkołę reprezentowali: Z kl IIb Szymon Krakowiak, Martyna Kurzawa, Maja Wiśniewska wyrecytowali wiersz Wandy Chotomskiej „Makaron” i otrzymali za swój występ nagrodę.

Uczennica kl III a Amelia Rogalewicz recytowała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, a Zuzanna Kobielska z kl IIIb wiersz „Żuk”. Opiekunami uczestników były panie: Monika Szreiter, Renata Kołodziejska i Katarzyna Lewandowska.

W kategorii klas IV-VI naszą szkole reprezentowały: Julia Chruścińska z kl. VIa recytowała wiersz K. I. Gałczyńskiego „Rozmowa liryczna”, Anna Sułat z kl. Va recytowała wiersz Wandy Chotomskiej „Dwaj panowie” Pola Gorzkiewicz z kl. Va recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Jak ja się dziś czuję”, Julia Chruścińska za swój występ otrzymała nagrodę – wyróżnienie. Opiekunem uczestniczek był pan Tomasz Klimek.

Nagrodzonym i uczestnikom bardzo gratulujemy.